Genel  | Binalar  | Bina İnşaat Süreleri  | Puan Tablosu  | Bina Puan Hesaplayıcı  | Birimler  | Birim Eğitim Süreleri  | BB-Kodları  | Kurallar
1 - Kabile içi kısıtlı askeri hareketler:
a) Bir oyuncu kendi kabilesindeki oyunculara veya kabile diplomasisinde belirtilen "Alt ve Üst kabileler" kategorisinde bulunan kabile oyuncularına saldırı veya casus saldırısı yapamaz. Ancak yanlış veya hatalı koordinat girişi nedeniyle yapılan saldırılarda, saldıran oyuncu, savunan oyuncu veya 3. şahıslara çıkar olarak yansımaması durumunda ve yöneticinin kanaati sonucunda istisna oluşabilir.
b) Kabileden ayrılan veya kabileden ihraç edilen bir oyuncuya 48 saat süresince ayrılmış olduğu kabile oyuncuları tarafından saldırı yapılamaz. Aynı şekilde kabileden ayrılan kişi 48 saat süresince ayrıldığı kabile oyuncularına saldırı yapamaz.
c) Saldırılar sistem tarafından otomatik olarak engelendiri halde, eğer aynı kabile oyuncuları aynı köye Bey gönderdiklerinde 1. oyuncunun Beyi köyü alırsa arkasından gelen 2. oyuncunun yoldaki Beyi aynı köyü alırsa bu durumda oyunculara ceza verilmez.
d) Bir oyuncu kabilesinden çıkarsa:
1:Normal durumda aynı kabileye tekrar girebilmesi için en az 6 saat zaman geçmesi gerekir.
2:Oyuncuya saldırı geliyor ise en son çıktığı kabileden 48 saat süre geçmeden yeni kabile kuramaz veya 24 saat süre geçmeden aynı veya başka bir kabileye katılması yasaktır.
3:Eski kabilesi yada alt/üst kabilesinden gelen ve yoldaki bütün asker destekleri geri gönderilir ve aynı şekilde göndermiş olduğu ve yoldaki bütün asker destekleri geri çağrılır.
4:48 saat süre geçmeden eski kabilesi ve alt/üst kabilesinden saldırı alamaz.
2 - Aynı İnternet Bağlantısının Paylaşımı (Ortak IP kullanımı):
a) Bir oyuncu her dünyada sadece bir hesapla oynayabilir.
a) Aynı Ip adresi üzerinden oyunu oynayan oyuncular 15 gün geçmeden birbirlerine yapılan saldırı, destek ve kaynak gönderimi sistem tarafından otomatik olarak engellenir. Ayarlar bölümünde Bağlantı Paylaşımı kısmına diğer hesapların oyuncu ismini karşılıklı olarak girerek bildirim yapmak zorundadırlar. Bağlantı paylaşımı yapan oyuncular sadece çok sık olmamak üzere birbirlerine asker desteği gönderebilirler.

Aynı Ip adresi üzerinden oyunu oynayan oyuncular 15 gün geçmeden aynı hedefe saldırı yapmaları sistem tarafından otomatik olarak engellenir.
3 - Bakıcılık:
a) Bakıcı ve bakıcılık veren oyuncular bakıcılık süresi ve bakıcılık bitiminden 24 saat geçmeden birbirlerine saldıramaz, asker ve kaynak gönderiminde bulunamazlar.
Birden fazla hesap açıp bakıcılık yoluyla bu hesaplarla oynanması yasaktır. Her hesabin aktif bir hesap sahibi olması zorunludur.
Bir oyuncunun oyunu bırakması sonrasında süresiz bakıcılık aracılığıyla hesabı idare etmek kural ihlalidir.
Oyunu bırakan oyuncunun hesabı ya aynı dünya üzerinde hesabı olmayan bir kişiye devredilmeli yada terke düşmelidir.
Bir kişi ayni anda sadece bir hesaba bakabilir.
Hesap Bakicisi, bakıcılık yaptığı hesapla ayni ağ üzerinde oynayan diğer oyuncularla ortak işlem (saldırı/kaynak yardımı/koordineli saldırı yada destek) yapamaz.
Bu kural söz konusu hesaplarla ayni ağ üzerindeki oyuncuların tümünü kapsar.

Bakici ve bakıcılık yapılan hesaplar arasında ortak işlem ayni şekilde yasaktır.
Bu kural bakıcılık bittikten sonraki 48 saat süresince de geçerlidir.
Bir hesap en az 1 gün en fazla 7 gün süreyle bakıcıya bırakılabilir.
1 günden az süren veya 7 günü geçmiş bakıcılıklarda ilgili hesaplara inceleme başlatılır.
Oyuncu kendi hesabını bakıcı modundan aldıktan sonra yeniden bakıcıya verebilmesi için en az 7 gün geçmelidir. 7 gün içerisinde yeniden bakıcılık verilirse duruma göre hesaba gereken ceza uygulanır.

Bakılan hesabın, başka hesapları tek-taraflı çıkar sağlamak maksadıyla desteklemek için kullanılmasına izin verilmez. Takviye yapmak maksadıyla kullanılan bir hesabın tespiti halinde, bağlantılı tüm hesaplar kapatılır.
İlkinde 7 gün ceza alır
İkincisinde 14 gün ceza alır
Üçüncüsünde süresiz ceza alır
b) Bakıcılık yapılan hesaba zarar vermek yasaktır. Bakıcılık yaptığı hesaba kasten ya da ciddi boyutlarda zarar veren oyuncu cezalandırılır ancak yaptığı zararı Kabile Savaşları yönetimi telafi etmez.
4 - Küfür ve Hakaret:
a) Diğer oyunculara hakaret etmek yasaktır. Oyuncu İsminde, Köy İsimlendirmelerinde, Profil İçeriklerinde, Kabile İsimlerinde, Kabile Açıklamalarında veya Özel Mesajlarda hakarete izin verilmez. Oyunda siyasi, pornografik, ırkçı ve uygunsuz materyallerin veya linklerinin kullanılması yasaktır. Reklamlar, diğer web tabanlı oyunlara ait linkler, yönlendirme sistemleri veya para kazanma tuzakları yasaktır. Bu kurallar, oyuncuların kendilerine ait metinler veya grafikler gönderebildikleri bütün oyun alanları için geçerlidir. Destek Sistemi ile iletişime geçildiğinde hakaret veya tehdit kullanımı kesinlikle hoş görülmeyecektir. Bu şekilde davranan oyuncular ceza ve/veya oyundan ihraç edilme ile karşılaşabilir.
1. Derece (Hafif hakaret/Hakaret)
İlkinde 1 gün ceza alır
İkincisinde 3 gün ceza alır
Üçüncüsünde 7 gün ceza alır
Dördüncüsünde süresiz ceza alır
2. Derece (Küfür/Ağır Küfür)
İlkinde 7 gün ceza alır
İkincisinde 14 gün ceza alır
Üçüncüsünde süresiz ceza alır
3. Derece (Aile Değerlerine Küfür/Cinsel Taciz/Kutsal Değerlere Küfür)
İlkinde süresiz ceza alır
b) Kabile forumuna gönderilen mesajların içeriğinden tamamen kabilenin kurucusu veya yöneticileri sorumludur.
5 - Yöneticilerle İletişim / Destek Mesajları:
a) Kabile Savaşları Yöneticilerine gönderilen destek mesajlarında düzeysiz konuşan, gönderilen mesajdaki konu hakkında işlem yapılmadan sürekli ve baskılı mesaj gönderen, gönderilen ve alınan mesajları kendi lehine başkalarını gönderen oyuncu ceza alır.
İlkinde 1 gün ceza alır
İkincisinde 3 gün ceza alır
Üçüncüsünde 7 gün ceza alır
Dördüncüsünde süresiz ceza alır
6 - Bug Kullanımı (Oyun hataları):
a) Oyundaki hataları (Bug) bulup, bunları bir şekilde kendi lehine, kabile arkadaşları lehine, kullanmak (Bug Kullanımı) kesinlikle yasaktır. Oyuncu bulduğu hataları en kısa zamanda Kabile Savaşları Takımına bildirmekle yükümlüdür. Oyun içerisindeki hataları kendi çıkarları için kullanan oyuncu ceza alır.
Oyunda gerçekleşebilecek hatalardan dolayı yanlış saldırı, asker eğitimi veya herhangi bir hatadan dolayı kaynaklanan zararlar iade edilmeyebilir..
7 gün ile süresiz ceza arasında değişir.
b) Bu hataları kullanarak elde edilen avantajlar, inşşa edilelen vaya kademesi yüksetilen binalar, birimler ve kaynaklar geri alınır.
8 - Sirküler Mesaj:
a) Sirküler mesaj, fazla sayıda kişiye ayni mesajın gönderilmesini kolaylaştırıcı bir sistemdir.

Spam Maillerin iletilmesi, reklâm yapılması ya da diğer, Oyun Kurallarına aykırı bir amaçla kullanılması yasaktır.
Sirküler iletisini kötü amaçlı kullanmak oyundan uzaklaştırılmayla sonuçlanır.

Örnek: Güncel Kabile haberlerinin sirküler mesaj aracılığıyla iletilmesine izin verilir.
Özel amaçlı oyuna dışarıdan müdahale etmeye yarayan araçlar/script kullanarak sirküler mesaj gönderilmesine izin verilmez.
9 - Davet:
1) Bir oyuncunun referansı ile oyuna başlayıp 1000 Puana ulaşan her oyuncu için refarans eden oyuncuya 100 elmas hesabınıa yüklenir.
2) Aynı internet hattını paylaşan ve Türkiye dışından oyuna katılan oyuncular üzerinden elmas hakkı verilmez.
3) Bir kişinin davet ettiği iki oyuncu eğer aynı IP adresi üzerinden giriş yaparsa elmas hakkı verilmez.
10 - Açıklamalar:
1) Ceza alan oyuncu ceza aldığı andan itibaren 6 saat içinde saldırıya açık olur. Cezalı oyuncuya 6 saat sonra saldırı yapılamaz. Eğer oyuncu saldırılardan korunmak için kasıtlı ceza alırsa hesabı süresiz kapatılır.
2) Süresiz ceza alan oyuncular saldırıya açık olur.
4) Kabile Savaşları Takımı, herhangi bir duyuru veya bildirim yapmaksızın oyun kurallarında herhangi bir zamanda değişiklik yapma/revize etme hakkını saklı tutar.
5) Bu kurallar 05 Haziran 2009 tarihinde yayınlanmış olup 23 Aralık 2012 - 15 Mart 2014 - 23 Eylül 2020 tarihlerinde güncellenmiştir.

 Ana Sayfa  | Binalar  | Bina Yapım Süreleri  | Puan Tablosu  | Bina Puan Hesaplayıcı  | BB-Kodları  | Kurallar  | Cezalı Oyuncular
App Store'dan indirin Google play'den indirin Google play'den indirin
© 2009 - 2024 - Kabile Savaşları | Gizlilik